Немският шампион Байерн (Мюнхен) победи Байер (Леверкузен) с 3:1 в мач от третия кръг на Бундеслигата.

"Аспирините", които в четвъртък гостуват в Разград на Лудогорец в мач от груповата фаза на Лига Европа, шокираха баварците в началните минути на мача.

Още в 3-та минута съдията отсъди дузпа в полза на гостите, заради игра с ръка на Тиаго Алкантара.

Зад топката заста Кевин Фоланд, но Нойер спаси.

Главният рефер обаче нареди повторно изпълнение на наказателния удар, заради навлезли в наказателното поле играчи на Байерн.

Този път Фоланд се отказа и предостави топката на Вендел, който откри.

Радостта на Байер бе кратка, защото баварският гранд успя да изравни още в 10-та минута, а автор на попадението бе Толисо.

В 19-та минута обратът беше факт. Опитният Ариен Робен вкара с удар от воле, за да изведе мюнхенския тим напред.

До края Байерн тотално доминираше, но няколко пропуска попречиха на тима да убие интригата в мача.

Отборът от Леверкузен рядко успяваше да погледне към вратата на Мануел Нойер и трудно правеше повече от 2 паса.

10 минути преди края "аспирините" останаха с човек по-малко след червения картон на Белараби, а в последната минута Хамес оформи крайното 3:1.