Челси постигна важна победа в борбата за място в топ 4.

"Сините" спечелиха гостуването си на Астън Вила с 2:1 и запазиха четвъртото си място, но вече с пет точки аванс пред петия Манчестър Юнайтед.

Челси достигна до успеха с обрат в рамките на две минути през втората част. В основата на този обрат бе капитанът на тима Сесар Аспиликуета, който се отчете с две асистенции.

В 60-ата минута той центрира към Кристиан Пулишич за 1:1, а две минути по-късно асистира и на Оливие Жиру.

Домакините пък откриха резултата в края на първата част, когато Кортни Хаус бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара отбитата от вратаря топка.

Челси имаше тотална доминация през целия мач, най-вече във владението на топката, като напълно заслужи своя успех.

За "сините" също така чудесна новина бе и издънката на Шефийлд Юнайтед по-рано през деня.

"Остриетата", които също са в битката за Шампионска лига, загубиха от Нюкасъл с 0:3.

Така при оставащи осем кръга до края, Челси изглежда основен фаворит да се присъедини към Ливърпул, Манчестър Сити и Лестър в местата, даващи право на участие в Шампионска лига.