Барселона получи трофея на шампион на Испания, спечелен още преди седмица на терена на градския съперник Еспаньол.

Тимът на Шави бе награден на неговия "Камп Ноу" след домакинския двубой с Реал Сосиедад, загубен с 1:2.

Беше си типичен мач от последните седмици на сезона, в който единият отбор е видимо по-мотивиран и с ясна цел за какво играе.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Баските са четвърти и с пет точки пред петия Виляреал, докосвайки място в Шампионската лига.

Ранен гол на Микел Мерино им даде аванс, а Александър Сьорлот направи 0:2 след почивката.

Късен гол на Роберт Левандовски все пак зарадва трибуните на "Камп Ноу", преди да дойде време за празненствата с титлата.

Емоционално "сбогом" с публиката си взе Серхио Бускетс, който преди дни обяви, че няма да продължи в Барса след сезона.

Победата бе първа за баските на този стадион от 32 години. И с голяма стойност за Реал Сосиедад.