Атлетик Билбао елиминира Бетис по възможно най-драматичния начин за Купата на краля и е на полуфинал.

Баските стигнаха до равенство в редовното време, след като ветеранът Раул Гарсия вкара в четвъртата минута на добавеното време с глава, за да направи резултата 1:1. Преди това Хуанми бе извел домакините напред и те се виждаха в следващия кръг.

В продълженията голове нямаше, а при дузпите "лъвовете" от Билбао показаха нерви от стомана - вкараха Иняки Уилямс, Гарсия, Морсило и Юри Бербиче. За Бетис точен бе капитанът Манди, но изпуснаха Серхио Каналес и Хуанми, които бяха най-добри в мача.

Така Атлетик е на полуфинал, където са още Севиля, Барселона и Леванте. Жребият ще бъде днес, а мачовете ще са преди края на февруари. Финалът се очаква да е в последните дни на април.

WINBET - победата е емоция, която си заслужава да бъде изживяна! (18+)

Билбао е на прага на историческо - донякъде куриозно, но със сигурност невиждано досега футболно постижение.

Ако спечели полуфиналния си сблъсък, този отбор ще изиграе два финала за един и същ трофей в рамките на дни!

Да, точно така - финалът миналия сезон между Атлетик и Реал Сосиедад бе отложен заради пандемията, после не се намери дата след рестарта, а по-късно клубовете поискаха ново отлагане, за да се чака удобен момент големият мач да е с публика. Все пак - баско дерби на финал... Но така и не се случи, а сега Сосиедад - Билбао е на 3 април в Севиля. Финалът от миналия сезон...

Ако Атлетик стигне отново до него, ще играе за трофея и за 2019-2020 г., и за този от 2020-2021 г. в период от няколко седмици! А какво би станало, ако вдигне и двата трофея!? Такова чудо със сигурност не е виждано.

"Лъвовете" вече имат купа тази година - те спечелиха Суперкупата на Испания (пак за миналия сезон) през януари, като победиха по пътя си Реал Мадрид и Барселона.