Атлетик Билбао направи страхотен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Атлетико Мадрид в полуфинален дуел за Суперкупата на Испания.

Мачът се игра в Риад, Саудитска Арабия, където е целият минитурнир за трофея. Ден по-рано Реал спечели Ел Класико с продължения, побеждавайки Барселона с 3:2 в другата полуфинална двойка.

Така на финала в неделя от 20,30 часа ще играят "кралете" от Мадрид и "лъвовете" от Билбао, които ще бранят трофея, спечелен преди година.

Атлетико поведе с изключително нелеп автогол на Унай Симон в 62-рата минута, но в никакъв случай не контролираше мача дори и тогава. 13 минути преди края подаване от корнер на Икер Муняин донесе изравняването, а голът вкара с глава Йерай.

В 81-вата минута резервата Нико Уилямс донесе победа на Атлетик, след като защитата на съперника не успя да изчисти топката пак след ъглов удар. А след мача голмайсторът и брат му - асът в атаката Иняки Уилямс, отидоха при семейството им, което бе на първите редове в агитката на баските.

Те са родени в Билбао и със самосъзнание на типични местни, въпреки цвета на кожата. Родителите им са пристигнали от Гана в Билбао преди Иняки и Нико да се родят.

Днес и двамата са част от гордостта на региона - Атлетик.

"Не бяхме достатъчно агресивни, което е наш проблем през целия сезон", анализира Диего Симеоне поредното разочарование за шампионите.

Атлетико изостава с 16 точки зад Реал в първенството и Суперкупата бе виждана като идеален шанс за трофей.