Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) откри сезона в Бундеслигата с гръм и трясък.

Баварците показаха, че в редиците им няма никакво отпускане след триумфа в Шампионска лига и завоювания требъл през миналия сезон, като разбиха Шалке с фрапиращото 8:0.

Стряскащ начин да започнеш първенството, с което Байерн до голяма степен показа на конкурентите, че може би и този сезон ще останат далеч назад.

Както показва и резултатът, мачът се играеше изцяло на една врата и под контрола на само един отбор, а още началните минути подсказаха, че за Шалке ще е доста тежко на "Алианц Арена".

Серж Гнабри откри в 4-ата минута, като това бе първият от трите му гола в мача.

Леон Горецка наказа бившия си клуб за 2:0, а само 31 минути отнеха на Роберт Левандовски, за да открие головата си сметка и през новия сезон.

Той го направи от дузпа, за да оформи класическата преднина.

През втората част Байерн по никакъв начин не намали оборотите, като два гола на Серж Гнабри, по един на Томас Мюлер, Джамал Мусиала и дебютиращия Лирой Сане оформиха разгромното 8:0.

Това бе 20-и мач без загуба за Байерн в Бундеслигата и най-убедителен успех от три години насам, когато Хамбургер бе съсипан със същия резултат.