Хегемонът в немския футбол Байерн (Мюнхен) се класира за своя 11-и пореден полуфинал за Купата на страната.

Баварците имаха наглед тежката задача да гостуват на Шалке, но се справиха побеждавайки с 1:0.

Макар да вкараха само един гол, шампионите тотално надиграха "миньорите", като владееха топката през 81% от времето, изпуснаха и доста възможности.

Единственият гол вкара Йошуа Кимих в 40-ата минуа, когато се разписа с чудесно насочено воле след зле изчистена топка от защитата на Шалке.

Най-добрият шанс за домакините пък дойде в самото начало на мача, когато от чиста позиция капитанът Гуидо Бургщалер нацели горната греда. През останалата част на мача доминацията на Байерн бе сериозна, с което мюнхенският тим заслужи успеха си.

Далеч по-драматично бе в другия четвъртфинален мач от вечерта, където аматьорският Саарбрюкен продължи след драматичен успех над Фортуна Дюселдорф след изпълнение на дузпи.

По този начин скромният тим от провинция Саарланд се превърна в първия четвъртодивизионен тим, достигал полуфиналите за Купата на Германия. При това те отстраниха елитен отбор.

В редовното време мачът завърши 1:1. Домакините поведоха след 30 минути игра, но гостите от Дюселдорф драматично изравниха в последната минута на мача.

В продълженията резултата остана непроменен, за да се стигне до драматично изпълнение на дузпи, в което двата тима биха по 10 наказателни удара.

Саарбрюкен направи два пропуска в първите си 5 опита, Дюселдорф имаше един и възможност да изпълни последна победна дузпа. Ударът на Кевин Стьогер обаче бе спасен от вратаря.

Веднага след това Стефан Андрист отново изпусна за Саарбрюкен, но Матиас Цимерман не отбеляза поредния мачбол за Фортуна. Вратарят отново спаси.

След седем точни попадения, зад топката застана Занка. Човекът, който донесе изравнителният гол в 90-ата минута, изпусна тази дузпа, с което скромният тим на домакините достигна до най-добрите 4 в турнира.