Колосът Байерн победи у дома Байер Леверкузен с 2:0 и направи решителна крачка към титлата на Германия. Тя ще е девета поред за гранда от Мюнхен, като оттук до края на сезона само чудо може да предотврати това да се случи.

По-рано днес вторият в класирането РБ Лайпциг изненадващо загуби с 1:2 на терена на Кьолн, а успехът на баварците ги прати на 10 точки пред преследвача.

При четири оставащи кръга, това означава, че две точки са достатъчни на Байерн за титлата. Математически Лайпциг може да събере най-много 12, но има много по-лоша голова разлика и отрицателен баланс в преките двубои с лидера.

И не може да го надмине, ако той прибере 2 пункта.

Още по-конкретно, баварците могат да триумфират със златото още в следващия кръг през уикенда, ако победят като гост борещия се за оцеляване Майнц. Или ако РБ Лайпциг не бие в неделя Щутгарт на свой терен.

Срещу Леверкузен Ерик Максим Чупо Мотинг и Джошуа Кимих вкараха головете на успеха за шампионите още до 13-ата минута. С лесната победа Байерн има 71 точки. Лайпциг е с 61, а третият Айнтрахт има 56, след като победи у дома Аугсбург с 2:0. Четвърти е Волфсбург с 54.

Това са и отборите, които почти сигурно ще представляват Германия в Шампионската лига.

Шалке вече е изпаднал с 13 точки, а битката за оцеляване е между Кьолн и Херта (по 26 т.), Майнц (28), Арминия и Вердер (по 30).