Хегемонът в германския футбол Байерн (Мюнхен) спечели осмата си поредна титла след победа с 1:0 като гост на Вердер в Бремен два кръга преди края на шампионата.

Шампионите събраха 76 точки и са с 10 пред преследвачите, като вече официално са недостижими за 30-ия си трофей в Бундеслигата.

Единственото попадение в срещата някак символично вкара головата машина на баварците Робърт Левандовски в края на първото полувреме.

Полякът осребри доминацията на Байерн в 43-ата минута, когато реализира след страхотен пас на Жером Боатенг зад защитата на затъналите "бременски музиканти". През втората част шампионите останаха с човек по-малко след червен картон на Давид Алаба, но удържаха финалния натиск на съперника.

Тази титла на баварците отива на името на треньора им Ханзи Флик, който вдигна отбора след разочароващия период на Нико Ковач. Хърватин беше уволнен в началото на ноември и по спешност Флик го замени, за да направи Байерн непобедим. Не случайно получи постоянен договор, след като първоначално бе нает като временен наставник.

Баварците записаха десета поредна победа в шампионата и общо 24-а. Успехът срещу Вердер е 19-и пореден. Към момента в актива си имат още четири равенства и четири загуби през сезона. 93-те вкарани попадения означават, че тимът се доближава до рекорда си от 101.

За Байерн предстоят два протоколни мача срещу Фрайбург и Байер Леверкузен, както и финал за Купата на Германия отново срещу "аспирините", който ще се играе на 4 юли.

Обективно този силен тим на Байерн има реален шанс за требъл, тъй като теоретически е на четвъртфинал в Шампионска лига след победа над Челси с 3:0 в първия осминафинален сблъсък.