Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) постигнаха победи в 25-ия кръг на Бундеслигата, с които продължиха оспорваната си борба за титлата.

Баварците разгромиха Волфсбург с категоричното 6:0.

В играта на немския шампион имаше много настроение, като успехът можеше и да е по-сериозен.

Серж Гнабри и Левндовски дадоха преднина на баварците през първата част, а Хамес, Томас Мюлер, Йошуа Кимих и отново Левандовски оформиха крайното 6:0.

С двете си попадения, головата машина Левандовски се превърна в чужденеца с най-много голове в историята на Бундеслигата - 195.

Играта на Байерн напомни за най-добрите времена на клуба и обнадежди феновете преди решителната битка срещу Ливърпул в Шампионска лига в сряда.

Конкурентът за титлата Борусия (Дортмунд) също постигна успех и двата тима продължават да са с равни точки в класирането, но Байерн е отборът с по-добра голова разлика.

"Жълточерните" спечелиха домакинството си на Щутгарт с 3:1, а успехът не дойде никак лесно.

Марко Ройс откри за домакините, но Щутгарт успя да изравни чрез Кемпф.

Сериозният натиск на Борусия не даваше резултат до 84-ата минута, когато Пако Алкасер отбеляза за 2:1.

Крайният резултат бе оформен в последните секунди на мача от Кристиян Пулишич.