Немският шампион Байерн (Мюнхен) се завърна в топ 3 на Бундеслигата след продължително отсъствие.

Баварците спечелиха с 2:0 срещу Волфсбург, а за втори път в рамките на тази седмица, трите точки за тима дойдоха в последните минути.

По ирония на съдбата, играчите, които донесоха успеха над Фрайбург в сряда, бяха герои и днес. Младият Джошуа Зиркзее отново влезе от пейката, за да отбележи за 1:0 само минута по-късно.

Това бе втори мач в професионалния футбол на младия холандец, като в него успя да вкара и втория си гол.

Попадението му падна в 85-ата минута, а 4 по-късно Серж Гнабри реши всичко с втори гол.

Както и се очакваше, Байерн контролираше целия мач, но изпитваше огормни трудности в преодоляването на отбраната срещу себе си.

Пропуски на Мюлер и Левандовски, както и няколко спасявания на Кастеелс, бяха на път да донесат изненадващата точка за гостите.

Това обаче не се случи и Байерн грабна победата, като събра 33 точки.

Баварците имат с 4 по-малко от лидера РБ Лайпциг и с една по-малко от Борусия Мьонхенгладбах, който е и с мач по-малко.