Третодивизионният Саарбрюкен сътвори олямата изненада в турнира за Купата на Германия, след като обърна и победи шампиона Байерн (Мюнхен) в домакинство.

Скромният тим спечели с 2:1 срещу баварците и за сметка на тях се класира за осминафиналите.

Ветеранът Томас Мюлер откри резултата в 16-ата минута, но в добавеното време на първата част Патрик Зонтхаймер изравни.

В последните секунди пък Марсел Гаус шокира гостите на тежкия и силно наводнен терен на стадион "Лудвигспаркщадион".

Отборът на Саарбрюкен не е сред лидерите в третото ниво на германския футбол, а даже напротив - намира се на 15-о място след серия от три поредни мача без успех.

Още по-срамното за Байерн е, че много от звездите взеха участие в мача. Освен Томас Мюлер на терена бяха Мануел Нойер, Матайс Де Лихт, Ким, Алфонсо Дейвис, Джошуа Кимих, Лерой Сане, Матис Тел и Ерик Максим Чупо-Мотинг. От пейката влязоха Джамал Мусиала, Серж Гнабри, Кинглис Коман и Конрад Лаймер. Единствено Хари Кейн не взе участие от големите звезди.