Байерн (Мюнхен) продължава да върви уверено към поредната си титла на Германия. Баварците вече имат седем точки преднина на върха в Бундеслигата, след като днес минаха успешно и през основния си съперник в борбата за трофея - РБ (Лайпциг), побеждавайки като гост с 1:0.

В отсъствието на Роберт Левандовски на върха на атаката започна Ерик-Максим Чупо Мотинг, но не той вкара единственото попадение в Лайпциг. Негов автор стана Леон Горецка, при това след асистенция на Томас Мюлер, който на шега или не по-рано през седмицата бе обяснил на журналисти как точно това дуо ще замести добре полската машина за голове.

Голът падна седем минути преди края на първото полувреме, когато атака, започнала от Кимих стигна до Мюлер, който от своя страна отклони топката към Горецка, а той я изстреля неспасяемо във вратата.

Така шампионите се откъснаха на седем точки спрямо преследвача си - имат 64, докато Лайпци е с 57, а Волфсбург и Айнтрахт са съответно трети и четвъри с 54 и 50.

Днес Байерн продължи и една наистина впечатляваща серия - отборът на Ханзи Флик е вкарвал в 62 поредни мача във всички турнири, което е и най-дългата такава серия в историята на германския професионален футбол.