Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) победи Юнион Берлин с 2:0 като гост в първия си мач след подновяването на местното първенство.

Това бе шести пореден успех при гостуване на баварците, които показаха добра форма след два месеца пауза.

Точни за победителите бяха Робърт Левандовски и Бенжамен Павар. С попадението си полякът стигна до квота 40 гола във всеки от последните пет сезона.

Така Байерн остава на върха в класирането с 58 точки, на четири зад втория Борусия (Дортмунд). Юнион Берлин е 12-и с 30 точки.

В 18-ата минута гол на Томас Мюлер беше отменен правилно заради засада, но в 39-ата минута баварците получиха дузпа, след като Невен Суботич фаулира Леон Горецка. С технично изпълнение Левандовски реализира от бялата точка.

В добавеното време силен шут на Бенжамен Павар от границата на наказателното поле се оплете във външната страна на мрежата.

Все пак французинът вкара попадение в 80-ата минута с глава след центриране от корнер на Джошуа Кимих.

Следващият мач на баварците е домакинство на Айнтрахт (Фракнфурт) на 23 май.