Немският шампион "Байерн" (Мюнхен), постигна победа с 3:1 над последния в класирането "Кьолн".

Мачът от предпоследния кръг на Бундеслигата нямаше никакво отношение към крайното класиране. Баварците вече си бяха осигурили титлата на Германия, докато "козлите" бяха сигурен изпадащ.

"Кьолн" играеше само и единствено за своята чест и се бори смело за нея, поне в първия час от мача.

В 30-та минута Никлас Зюле от "Байерн" си отбеляза нелеп автогол, което даде преднина на домакините - резултат, който се запази до края на първата част.

Напълно очаквано, през второто полувреме "Байерн" се хвърли в атаки, а логичното се случи. След няколко пропуска, в 59-та минута Томас Мюлер свали топката с глава към Хамес Родригес, а колумбиецът изравни.

Само две минути по-късно, дойде ред и на голмайстора на баварците да отбележи.

Мюлер чукна топката към Роберт Левандовски и полякът отбеляза своя 29-и гол в шампионата.

Точка на спора сложи Корентен Толисо в 78-та минута, който направи резултата 3:1, броени минути, след като се появи в игра.

В друг мач от кръга, "Хамбургер" загуби гостуването си на "Айнтрахт" (Франкфрт) с 0:3. Така само кръг преди края, шесткратният шампион на Германия е на път да изпадне от Бундеслигата за първи път в славната си история.

"Хамбургер" е единственият тим взел участие във всички сезони на немски елит до този момент, но е много близко до това, да играе във Втора Бундеслига на стогодишния си юбилей.

Кръг преди края, тимът от Хамбург е 17-и с 28 точки, две по-малко от 16-ия "Волфсбург".

Единствения шанс за спасение на "Хамбургер" минава през по беда над "Борусия" (Мьонхенгладбах) в последния кръг и домакинска издънка на "Волфсбург' срещу последния "Кьолн".