Шампионът Байерн (Мюнхен) запази разликата си до върха в Бундеслигата след разгромен успех в столицата Берлин.

Баварците победиха местния Херта с 4:0 и продължават да са на 4 точки зад лидера РБ Лайпциг, който вчера победи другия столичен тим - Унион, с 3:1.

Байерн тотално надигра противника си, в което нямаше нищо изненадващо. За пореден път през сезона обаче баварците се затрудняваха с вкарването на първия гол. Ударите им минаваха встрани от целта или бяха спасявани от Руне Ярщейн. Дори и голмайсторът Роберт Левандовски на няколко пъти бе отчаян от норвежкия страж.

След нулево първо полувреме на "Олимпиащадион", всичко си дойде по местата през втората част.

В 60-ата минута Томас Мюлер успя най-сетне да открие резултата, а след това всичко вече бе доста по-лесно за Байерн.

Само в рамките на следващите 15 минути, преднината на баварците стана класическа. Роберт Левандовски удвои от дузпа, а страхотен шут на Тиаго Алкантара влетя неспасяемо за 3:0.

Крайният резултат пък оформи Иван Перишич с галва малко преди края.