Немският шампион Байерн Мюнхен бе позорно разгромен във Франкфурт.

Домакините от Айнтрахт победиха баварците с 5:1, нанасяйки им най-тежкото поражение от над 10 години насам.

Последният подобен случай бе през април 2009-а, когато Волфсбург победи Байерн със същия резултат.

Този резултат бе абсолютно отражение на игровата криза, в която се намира грандът от Мюнхен.

Шампионът от последните 7 години изигра доста слаби мачове, но в някои от тях се измъкваше само заради индивидуалната си класа. Това обаче не се случи днес.

Още в 9-ата минута Байерн остана с човек по-малко, заради червения картон на централния бранител Жером Боатенг. Той го получи, след като препъна откъсващия се сам срещу вратаря нападател на Айнтрахт.

Това вдъхнови домакините, които двъпнаха с два гола на Филип Костич и Джибрил Соу.

Малко след това обаче Роберт Левандовски върна тима си в мача. Полякът сам навърза трима противници и вкара в десети пореден мач от Бундеслигата.

Голът на Левандовски се оказа само моментен изблик, защото през втората част Айнтрахт направо разпиля шампиона.

Паднаха нови три гола, вкарани от Давид Абрахам, Мартин Хинтерегер и Гонсало Пасиенся.

Поражението остави Байерн на 4 точки от върха, където продължава на е Борусия (Мьонхенгладбах), а втори са съименниците им от Дортмунд.