Байерн (Мюнхен) безпроблемно разби Хофехайм с 4:1 в мач от 19-ия кръг на немската Бундеслига.

Така още преди да е изминал месец януари, баварците изглежда започва да трупат комфортна преднина на върха. Към момента тя е 10 точи, но РБ Лайпциг може да я свали на 7 по-късно тази вечер.

Дори и тази преднина да е 7 точки, на фона на футбола, който Байерн показва, изглежда доста трудно някой да успее да я стопи.

Гостите имаха шанс да направят мача интересен в самото начало, но пропуснаха чист шанс.

И когато не вкараш на Байерн, логичното се случва. Жером Боатенг и Томас Мюлер дадоха преднина от два гола на баварците, а Андрей Крамарич успя да запази интригата с гол за 2:1 в края на първата част.

Роберт Левандовски обаче се намеси, като в началото на втората част покачи на 3:1, а Серж Гнабри оформи крайния резултат.

Байерн стигна до още един гол, но той бе отменен заради засада.