Байерн (Мюнхен) се класира за своя трети пореден и общо 24-и финал за Купата на Германия.

Баварците достигнаха мача за трофея след победа с 2:1 над Айнтрахт (Франкфурт) в полуфиналите.

Пред мрачните и празни трибуни на "Алианц Арена", немският шампион постигна целта си по-трудно от очакваното, но все пак ще защитава трофея си на 4 юли в Берлин.

Там съперник на Байерн ще е Байер (Леверкузен), който осигури мястото си на финала ден по-рано.

Баварците все пак бяха по-добрият тим в мача през всичките 90 минути, което едва ли е изненада за някого.

По традиция обаче Айнтрахт излезе със смел подход и опита да вземе своето от мача, като двата тима за осми пореден път изиграха страхотен двубой, с поне три попадения.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Още в самото начало на мача, бранител на Айнтрахт трябваше да чисти топката от голлинията си, а в 14-ата минута резултатът вече бе открит. Иван Перишич изненадващо се оказа абсолютно непокрит в наказателното поле и с глава засече центрирането на Томас Мюлер.

В този момент феновете на "орлите" вероятно са се опасявали, че ще се повтори онова 2:5 в полза на баварците от 23 май.

Байерн обаче високомерно изпускаше своите шансове, а през втората част дори си позволиха да намалят темпото, което им изигра лоша шега.

В 69-ата минута Айнтрахт стигна до изравнителен гол, отбелязан от Дани да Коста.

Това обаче събуди баварците и само 5 минути по-късно обичайният заподозрян Роберт Левандовски отново изведе тима си напред.

Полякът вкара за 2:1, а това се оказа и крайният резултат, пратил Байерн на трети пореден финал.