Байерн (Мюнхен) направи втора поредна издънка след подновяването на Бундеслигата.

Баварците направиха 1:1 с Кьолн у дома, а това се случи само четири дни след ремито със същ резултат срещу РБ Лайпциг.

Хегемонът в немския футбол изигра поредния си слаб мач, като трябваше шедьовър в последната минута да го спасява от поражение.

До 90-ата минута баварците губеха с 0:1 в резултата и не се виждаше път към вратата на Кьолн, докато Йошуа Кимих не опита удар от около 30 метра.

Топката влетя по страхотен начин във вратата на Кьолн и донесе точка на Байерн, която поне спаси тима от срамно домакинско поражение.

Иначе гостите от Кьолн, които само преди дни разбиха Вердер със 7:1, поведоха още в четвъртата минута, когато гол вкара Елйес Шкири.

Така при преполовяването на Бундеслигата, Байерн има актив от 36 точки, четири пред РБ Лайпциг и шест пред отборите на Айнтрахт (Франкфурт), Унион (Берлин) и Фрайбург, които имат мач по-малко.

В другите мачове от днешния ден, РБ Лайпциг разгроми Шалке с 6:1 като гост, а Волфсбург направи същото с Херта, но с 5:0. Хофенхайм и Щутгарт пък направиха равенство 2:2.