Байерн отправи страховито послание към конкуренцията още в дебютния си мач от новия сезон в Бундеслигата. Баварците, които 10 пъти поред са шампиони на Германия, постигнаха гръмка победа с 6:1 като гост на победителя в Лига Европа Айнтрахт.

Хегемонът бе безмилостен и още до почивката вкара пет гола във вратата на Кевин Трап. Един от тях беше дело на Садио Мане, около когото преди двубоя се завъртя интрига, след като президентът на Айнтрахт се изказа неособено ласкаво и попита "Кой, по дяволите, е Мане?". Е, сенегалецът му отговори подобаващо на този въпрос.

Резултата във Франкфурт откри Йошуа Кимих в 5-ата минута от пряк свободен удар, а до средата на първата част Бенжамен Павар и Мане съкрушиха домакините. Байерн не спря да атакува и последваха точни изстрели на Джамал Мусиала и Серж Гнабри. През втората част резервата Рандал Коло Муани намали на 1:5, а Мусиала с втория си гол в двубоя оформи изразителния успех на мюнхенци.

Преди да започне преследването на 11-та поредна титла, Байерн вече грабна Суперкупата на Германия, побеждавайки РБ Лайпциг с 5:3.

Дори и без преминалият в Барса Роберт Левандовски, атаката на мюнхенци изглеждаше впечатляващо, а новата звезда Садио Мане явно няма да има никакви проблеми с адаптацията и ще направи играта на отбора в предни позиции още по-разнообразна през новия сезон.