Байерн (Мюнхен) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия, но по начин, по който никой не е очаквал.

Баварците с почти изцяло титулярен състав победиха шестия във втора Бундеслига Хайденхайм с 5:4 в мач с много обрати, червен картон и две дузпи.

Срещата в Мюнхен започна блестящо за домакините, след като Леон Горецка откри още в 12-та минута с глава след центриране от корнер. Само две минути по-късно обаче тимът остана с човек по-малко след червен картон на Николас Зюле, който предотврати почти сигурен гол с нарушение.

Хайденхайм се възползва перфектно от численото предимство и направи пълен обрат след голове на Глацел (27') и Шлатезер.

Байерн обаче започна перфектно втората част и вкара три бързи попадения. Томас Мюлер (53'), Робърт Левандовски (56') и Серж Гнабри (65') отбелязаха, за да се оформи аванс от 4:2.

Тогава обаче дойдоха най-странните минути. Хайденхайм върна за 3:4 след гол на Глацел в 74-та минута, а три минути по-късно той изравни резултата от дузпа - 4:4.

Байерн обаче стигна до победното попадение в 84-та минута, когато Левандовски хладнокръвно вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка. Наставникът Нико Ковач е на два мача от втори пореден триумф в турнира, след като го направи с Айнтрахт (Франкфурт) преди година.