Носителят на трофея Байерн Мюнхен се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия след победа над Хофенхайм с 4:3.

Баварците допуснаха ранно попадение в 8-а минута, когато Жером Боатенг си вкара автогол, но бързо обърнаха развоя на мача след автогол на Хубнер, попадение на Томас Мюлер и две на Роберт Левандовски.

В края отпускане в редиците на Байерн позволи на Хофе да върне два гола чрез Мунас Дабур за крайното 4:3.

Байер Леверкузен елиминира втородивизионния Щутгарт след победа с 2:1.

"Аспирините" поведоха с куриозен автогол на вратаря Фабиан Бредлов, който прати топката в собствената мрежа в опит да я избие след центриране от корнер. Аларио удвои в 83-а минута, а попадението за Щутгарт вкара Вамангитука две минути по-късно.

Напред в турнира продължава и Унион Берлин, който елиминира трудно четвъртодивизионния Ферл с 1:0.

Единственият отбор извън елита на четвъртфиналите ще бъде четвъртодивизионният Саарбрюкен, който елиминира тима от Втора Бундеслига Карлсруе след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха без голове, а при наказателните удари Саарбрюкен спечели с 5:3.