Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) напомни защо е абсолютен хегемон в местния футбол. Баварците показаха могъществото си в гостуването на Байер (Леверкузен), което спечелиха с 5:1, но най-впечатляващо днес бе играта им през първото полувреме.

Тогава футболистите на Юлиан Нагелсман забиха цели пет гола в рамките на малко повече от 30 минути - между 4-ата и 37-ата.

Роберт Левандовски вкара откри след по-малко от пет минути игра, а когато наближи тридесетата минута на мача, стартира същинската голова фиеста.

Полският нападател отбеляза втория си гол в 29-ата минута след перфектна контраатака на гостите. Пет минути по-късно централният защитник Никлас Зюле шутира, топката се отби в Томас Мюлер и влезе във вратата, като попадението бе записано на името на Мюлер.

В 35-ата минута Серж Гнабри вкара за 4:0, а две минути след това удвои сметката си с още един гол - 5:0.

Патрик Шик все пак върна един гол за домакините в 55-ата минута, когато стреля в далечния ъгъл на Нойер след пас от дълбочина и след удар в гредата топката влетя във вратата за 1:5.

Байерн е начело в класирането с 19 точки, докато Байер е трети с 16.