Шампионът Байерн (Мюнхен) постигна втора убедителна победа от началото на Бундеслигата, след като спечели гостуването си на Щутгарт с 3:0.

Гостите смачкаха противника си в игрови план, като Щутгарт не успя да отправи точен удар през всичките 90 минути.

В мача се отличиха трима играчи - Роберт Левандовски, Томас Мюлер и Леон Горецка. Тримата се отчетоха с по гол и асистенция в двубоя.

Резултатът бе открит след 37 минути игра, когато Горецка се възползва по възможно най-добрия начин от асистенция на Мюлер и даде преднина на тима си.

До почивката, въпреки няколко сериозни възможности за удвояване, гол не падна.

Второто попадение в мача дойде след 62 минути игра.

Тогава голмайсторът от първата част Горецка асистира на лидера на състава Роберт Левандовски, който не сгреши и на теория сложи край на спора.

Крайното 0:3 оформи Томас Мюлер, получил асистенция от Левандовски в 76-ата минута.