Байерн Мюнхен се спаси в последните минути от шокиращо отпадане в турнира за Купата на Германия.

Носителят на трофея от миналия сезон победи Бохум с 2:1, но 7 минути преди края изоставаше в резултата.

Баварците изиграха доста слаби 60-70 минути. Естествено, те контролираха мача, но не създава опасни положения, сякаш не можеха да намерят правилния ритъм след първоначалното подценяване.

Именно това подценяване доведе до няколко опасни положения за втородивизионния домакин, а в 35-та минута Алфонсо Дейвис отклони топката в собствената си врата и Бохум поведе.

Постепенно натискът на Байерн се увеличаваше, а последните 20 минути на срещата се изиграха изцяло пред наказателното поле на Бохум.

Домакините геройски удържаха, но се пропускаха в 83-ата минута, когато Серж Гнабри изравни.

Две минути преди края Бохум остана с човек по-малко, а в следващата атака Коман намери Мюлер, който от около метър разстояние донесе успеха на Байерн.

Така Баварците продължиха с неубедителните игри в последните седмици, но пък съумяха да намерят място на осминафиналите за Купата на Германия.