Байерн Мюнхен записа още един разгромен резултат през този сезон, като надделя над новака Дармщат с внушителното 8:0 в домакинство.

Срещата от деветия кръг на Бундеслигата беше много странна, тъй като всички голове паднаха през второто полувреме, а през първото зрителите видяха три червени картона.

Първо Джошуа Кимих от домакините беше изгонен с директен червен картон още в четвъртата минута, след като фаулира нападател, който излизаше сам срещу вратаря.

Съдията обаче върна жеста на Байерн, като изгони не един, а двама играчи на съперника. Първо Клаус Гясула бе изгонен за подобно нарушение, а в 41-ата минута Матей Маглика препъна Хари Кейн на границата на наказателното поле и също бе отстранен игра.

Така втората част започна с 10 за Байерн и 9 за Дармщат. Головете започнаха да валят а техни автори бяха Хари Кейн с три, Лерой Сане с два, Джамал Мусиала с два и Томас Мюлер с един.

Едно от попаденията на Кейн бе изумително, тъй като той вкара с удар зад центъра, прехвърляйки стража на гостите.

Така Байерн поведе във временното класиране с 23 точки, като е с една пред Байер Леверкузен, който утре гостува във Франкфурт. Дармщат е 14-и със седем точки.