Байерн Мюнхен постигна убедителен успех с 5:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах.

По този начин баварците стопиха изоставането си в Бундеслигата и се изравниха по точки с Борусия Дортмунд, а само преди месец разликата беше 10 точки.

Головото шоу започна след по-малко от две минути игра, когато Хави Мартинес изведе Байерн напред след гол с глава.

Малко по-късно Томас Мюлер удвои, но домакините се върнаха в мача чрез Ларс Щиндъл в края на първата част.

Надеждите им обаче бяха убити от Роберт Левандовски, който минути след началото на второто полувреме вкара трети гол за Байерн.

Младият Серж Гнабри вкара четвърти, а крайният резултат бе оформен в последната минута от дузпа, вкара я Роберт Левандовски.