Немският шампион Байерн (Мюнхен) запази преднината си от четири точки на върха в Буднеслигата.

Баварците победиха Айнтрахт (Франкфурт) с 5:2 във втория кръг след подновяването на Бундеслигата и общо 27-и от началото на сезона.

Така Байерн направи поредна крачка в преследването на рекордната за страната осма поредна титла. А може би един от решителните двубои към тази цел предстои във вторник, когато баварците гостуват на директния си съперник Борусия (Дортмунд).

Днес, пред празните и мрачни трибуни на "Алианц Арена", който се огласяше единствено от подвикванията на футболистите, двата тима изиграха страхотен мач.

Естествено, той изцяло премина под доминацията на домакините, а тази доминация бе най-осезаема през първата част. В нея Байерн не спря да атакува вратата на гостите от Франкфурт и стигна до два гола, а попаденията можеше да са повече.

Леон Горецка откри след пас на Томас Мюлер в 17-ата минута, а в края на полувремето пък Мюлер бе на точното място, за да засече във вратата подаване на Алфонсо Дейвис.

В началните секунди на второто полувреме пък дойде моментът на обичайният заподозрян - Роберт Левандовски. С хубав плонж полякът вкара своя гол №41 през сезона, а при резултат 3:0 всичко изглеждаше решено.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Може би същото си помислиха и баварците, които поуспокоиха темпото, а това можеше да се окаже фатална грешка.

В рамките само на три минути, между Мартин Хинтерегер бе изпуснат при изпълнение на корнер и набързо вкара два гола за Айнтрахт, а интригата в мача се завърна.

Домакините започнаха да изглеждат объркани, а "орлите" повярваха в чудото на насред "Алианц Арена".

Надеждите им обаче продължиха твърде кратко, защото Стефан Илсанкер кошмарно подаде топката на Алфонсо Дейвис и канадският национал върна комфортният аванс на Байерн - 4:2.

Кошмарът за отбраната на Айнтрахт продължи, защото вкаралият два гола Мартин Хинтерегер оформи хеттрик на сметката си, но за негово нещастие, той бе с един гол в грешната врата.

Хинтерегер си вкара автогол, а резултатът стана 5:2 в полза на Байерн, което вече означаваше и край на интригата в мача.