Байерн Мюнхен едвам се добра до равенство 1:1 при гостуването си на австрийския шампион РБ Залцбург в първи осминафинален двубой между двата отбора в Шампионска лига.

Домакините изненадоха своя съперник с много агресивен и атакуващ стил, което им донесе аванс още през първото полувреме. Изглеждаше, че победата е съвсем близо, но баварците пак се показаха като опитна лисица в Европа и изравниха с гол на Кингсли Коман в 90-ата минута.

Баварците бяха твърд фаворит за крайния успех в този дуел, но днес се видя, че няма да им е никак лесно и на реванша. Младият състав на австрийците, в който не играят никакви звезди на световния футбол, отново игра освободено в турнира и показа защо мястото му е в тази фаза на турнира.

Сигурно е, че отборът на Юлиан Нагелсман ще подходи далеч по-отговорно на реванша на 8 март, но това не е гаранция, че отново няма да има изненади.

Двата отбора се втурнаха в атака още от първите минути, а в 12-ата домакините трябваше да направят принудителна смяна заради контузия на един от най-добрите им играчи Ноа Окафор. В игра трябваше да влезе Чуквубуике Адаму и това се оказа добра новина.

В 21-ата минута именно Адаму вкара за австрийците след страхотна контраатака, при която американецът Брендън Арансон му подаде и австриецът от нигерийски произход преодоля Свен Улрайх за 1:0.

Любопитно бе, че Залцбург продължи да е по-опасният отбор през първата част и направи още контраатаки. Улрайх спаси един удар на Аарансън от далеч. Байерн държеше топката, но и така не успя да създаде голови положения през първите 45 минути.

В началото на втората част Улрайх трябваше да прави още едно спасяване след удар на Николас Зейвалд.

Истинският натиск на Байерн започна след 60-ата минута. Удар на Лерой Сане бе спасен, а Томас Мюлер бе съвсем близо до успешна добавка.

В последната 90-а минута Байерн успя да изравни. Дълъг пас на Бенжамен Павар бе отклонен с глава от Томас Мюлер и зад гърба му Кингсли Коман реагира бързо и прати топката във вратата.