Байерн (Мюнхен) пропусна да спечели седма поредна титла на Германия и ще трябва да решава всичко в последния кръг.

Баварците завършиха наравно 0:0 в гостуването си на РБ Лайпциг.

В същото време, конкурентът Борусия (Дортмунд) постигна доста трудна победа над Фортуна (Дюселдорф) с 3:2.

Така при оставащ един мач до края на сезона, Байерн има две точки преднина и все още държи съдбата си в своите ръце.

В този последен кръг обаче, баварците посрещат Айнтрахт (Франкфурт), който с всички сили се бори за място в Шампионска лига.

Борусия (Дортмунд) от своя страна гостува на съименниците си от Мьонхенгладбах, които също се нуждаят от успех за място в топ 4.

Ако двата конкуренти за титлата завършат с равни точки, то шампион по всяка вероятност ще е Байерн, заради доста по-добрата си голова разлика.

Байерн имаше чудесен шанс да открие още в началните минути на мача в Лайпциг. С нетипичен пропуск обаче се отчете голмайсторът Роберт Левандовски.

Баварците владееха инициативата, но оставиха впечатление, че няма да рискуват всичко днес.

Леон Горецка все пак вкара гол, но намесата на ВАР го отмени - правилно.

Байерн изпусна още няколко шанса, но сякаш не бе много недоволен от равенството, уверен, че ще реши всичко след седмица у дома.

Снимка: АР/БТА

По същото време Борусия се очакваше да постигне лесна победа над Фортуна, но трепереното продължи до самия край.

Кристиян Пулишич откри в полза на домакините, но в началото на втората част Оливер Финк изравни.

Това събуди "жълточерните" които излязоха отново напред чрез Томас Дилейни.

Гостите от Дюселдорф обаче не се предаваха, амбицирани да направят Байерн шампион и получи право да изпълняват дузпа, но Лукебакио пропусна.

В 92-ата минута Марио Гьотце вкара чудесен гол, с който сякаш реши всичко, но това не бе така.

Минута по-късно Давид Ковнаци намали до 3:2, а последните мигове от мача се превърнаха в истинско треперене за феновете на Борусия, но все пак преминаха благополучно.