Байерн (Мюнхен) се съвзе от шока и инкасираните пет гола във Франкфурт преди седмица, постигайки безпроблемен домакински успех в Бундеслигата.

Това се случи с 3:0 над една от приятните изненади от началото на сезона - Щутгарт.

Колкото и странно да звучи, на собственият си "Алианц Арена" Байерн прие играта в своята половина и макар да имаше доста по-малък процент владение на топката, с убийствени контраатаки успя да спечели мача.

Хари Кейн откри още във втората минута, а цяло чудо бе, че Байерн не водеше с два или даже три гола до почивката. В тези минути всяка атака на баварците водеше до чисто положение, но голът на Кейн си остана единствен до почивката.

Все пак малко след подновяването на играта Кейн удвои, а в 63-ата минута бранителят Мин-Джае Ким оформи крайното 3:0.

Безпроблемна победа за Байерн, но и с нея немският шампион няма шанс да посрещне коледните празници на върха в класирането.

Преди кратката пауза около Коледа, лидер в Бундеслигата ще бъде Байер (Леверкузен), който днес също постигна класически успех - 3:0 над Айнтрахт (Франкфурт).

Така кръг преди зимната пауза Байер има 39 точки на върха. Четири повече от Байерн, седем пред РБ Лайпциг, както и осем пред тима на Щутгарт.