Баварската машина Байерн (Мюнхен) записа най-голямата си победа през този сезон - 6:0 при гостуването на Хофенхайм в 24-ия кръг на Бундеслигата.

До момента Байерн имаше победа с 5:0 над Шалке и 6:1 . Преди това тимът разгроми Цървена звезда (6:0) и Тотнъм (7:2) в Шампионска лига.

Мачът с Хофенхайм обаче беше белязан от скандален момент в 75-ата минута, който го прекъсна за няколко минути и с който самият мач ще се запомни. Феновете на Байерн издигнаха обидни плакати за президента на съперника Дитер Хоп и последните 15 минути от мача се играха само фиктивно.

Играчите на двата отбора си подаваха топката в центъра на терена в знак на протест, а дори и вратарите бяха там, за да "разцъкват".

Банерите и скандиранията срещу Хоп са в резултат на начина, по който той изгради клуба си, с огромни спонтанни финансови инвестиции - нещо, което никога не се е харесвал от феновете на традиционните клубове в Германия.

Треньорът на Байерн Ханзи Флик, спортният директор Хасан Салихамиджич и Оливър Кан опитаха да накарат агитката да премахне обидните надписи, но получиха отказ. Това принуди съдията да прекъсне срещата за няколко минути, а след връщането на играчите на терена, те показаха взаимно уважение и протест срещу поведението на феновете. И то по иновативен начин, който ще се помни дълго.

Иначе разгромът на Байерн се осъществи след четири гола през първото полувреме и два през второто. Точни бяха Серж Гнабри, Джошуа Кимих, Джошуа Зиркзе, Филипе Коутиньо на два пъти и Леон Горецка.

Вероятно лидерите в класирането ги очаква солена санкция за поведението на феновете и няколко домакинства на празни трибуни.