Немският шампион Байерн (Мюнхен) изля гнева си от загубената Суперкупа на Германия по интересен начин.

Баварците срещнаха аматьорския Ротах-Егерн и го размазаха с 23:0 в загрявката за началото на сезона.

Първият сериозен мач за Байерн бе загубата от Борусия (Дортмунд) с 0:2 преди седмица, а в понеделник баварците гостуват на Енерги (Котбус) в мач за Купата на Германия.

Следващият уикенд пък стартира Бундеслигата, а Байерн е домакин на Херта (Берлин) в първия кръг.

В контролната срещи Ротах-Егерн, която бе по-скоро тренировка, аварците не показаха милост и разбиха противника.

Аматьорите удържаха нулевото равенство едва 5 минути, а на полувремето изоставаха с 0:11.

Корентен Толисо се отчете с 4 гола, а Робърт Левандовски, Томас Мюлер, Леон Горецка и Кваси Врид вкараха по три.

Голмайсторите от Байерн бяха общо 10, а Дитрих си отбеляза автогол за крайното 0:23.

Мнозина фенове на останалите тимове в Германия реагираха остро на контролата, в която титулярите на немския шампион се гавреха с аматьори.