Байерн по своя начин честити Коледа на един от старите исторически противници в Бундеслигата Щутгарт.

Шампионите разнищиха на неговия терен този отбор с 5:0 в първия мач от 16-ия кръг в Бундеслигата.

Серж Гнабри откри чак в 40-ата минута, а след това с два гола през второто полувреме оформи хеттрик. Тази втора част изви вихрушка пред вратата на "швабите" - Роберт Левандовски също вкара два пъти, удари греда, изпусна и други положения.

Само коледното настроение на Гнабри, Лева и Лирой Сане предотврати още по-разгромен резултат.

Байерн вече води с 9 точки пред втория Борусия (Дортмунд), който има мач по-малко и в сряда приема Гройтер Фюрт.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Левандовски пък е вкарал вече 42 шампионатни гола в рамките на календарната 2021-ва, с което изравни постижението на Герд Мюлер. След като вече би един "брадат" рекорд на легендата (най-много попадения в един сезон), сега полякът може да стане номер едно и в рамките на 12 месеца.

Трябва му още едно попадение в петък срещу Волфсбург в Мюнхен, когато за Байерн футболната година приключва.