Разочароващото представяне на Базел в първенството на Швейцария продължава. Тимът няма победа вече четири мача, а точно преди гостуването на ЦСКА в плейофа за Лигата на конференциите допусна и първото си поражение, след като преди това бе записал три последователни равенства в местната Супер Лига.

Футболистите на Александър Фрей отстъпиха на Лугано, като това бе първо поражение за гранда срещу този съперник от пет мача насам. Базел напълно очаквано доминираше мача, но дори и отправените 26 удара към противниковата врата не успяха да доведат до попадение. Още повече, че всъщност само пет от тях попаднаха в рамката...

Най-болезненото дойде в самия край на двубоя, след като гостите от Лугано нанесоха два заключителни удара точно в добавеното време. Първо Борис Бабич вкара за 1:0 в 91-ата минута, а след това и Хадж Махмуд добави още един гол за крайното 2:0 в 94-ата минута.

Така Базел е един от трите отбора в шампионата, който все още не е успял да запише победа след пет кръга. Клубът има и мач по-малко, но трябва да се отчете, че за четири двубоя е вкарал само два пъти и е получил двойно повече попадения.

Останалите тимове, които все още нямат успех, са Винтертур и Цюрих.

Базел гостува на ЦСКА в София в четвъртък вечер. По пътя към плейофа швейцарците отстраниха северноирландския Крусейдърс и датския Брьондби.

Последната среща между швейцарци и българи бе на 1 октомври 2020 година в групите на Лига Европа и завърши с триумф на "армейците" като гост - 3:1.