Англия изигра най-силния си мач от началото на световното първенство по футбол за жени и се превърна в първия полуфиналист.

В четвъртфиналната фаза "Трите лъвици" отнесоха Норвегия с 3:0 във френския град Льо Авър.

Пред 21 хиляди души, сред които и Дейвид Бекъм, който най-често бе следян от камерите,, възпитаничките на бившия му съотборник Фил Невил показаха защо могат да бъдат смятани за евентуален шампион на планетата.

Направиха си мача лесен с гол на Джил Скот още в третата минута, а попадението на успокоението дойде в 40-тата, когато Елън Уайт вкара петото си попадение на турнира.

Embed from Getty Images

Черешката на тортата за английските фенове дойде в 57-та минута. Тогава Люси Бронз оформи класическия резултат с бомбен шут от границата на наказателното поле.

Норвежките нападателки също се оказваха на добри позиции, но на няколко пъти поемаха топката твърде колебливо, което е генерален проблем в женския футбол.

Такъв нямаше за англичанките и за тях предстои полуфинал срещу победителките от суперсблъсъка между Франция и големия фаворит САЩ.