Белия победи Англия с 2:0 като домакин в Дивизия "А" на Лигата на нациите в юбилейния мач №50 за Роберто Мартинес начело.

Така "червените дяволи" заличиха шансовете на своя съперник за класиране във финалната четворка, тъй като "Трите лъва" са без математическа възможност за първото място в Група 2.

То се държи именно от белгийците, които с четвъртата си победа събраха 12 точки и са с две пред втория Дания, който победи драматично Исландия с 2:1 тази вечер.

Така в последния кръг белгийци и датчани се изправят един срещу друг в директен сблъсък за класиране сред най-добрите 4, а евентуално равенство ще устройва отбора на Роберто Мартинес.

Днес белгийците победиха с два гола през първото полувреме. Юри Тилеманс откри в десетата минута с хубав удар от границата на наказателното поле, а в 24-ата минута Дрис Мертенс от пряк свободен оформи крайното 2:0. През втората част англичаните отправиха купища шутове, но те бяха твърде неточни и не затрудниха Куртоа. На другата врата Лукаку пропусна да направи 3:0.

Дания се измъкна срещу Исландия с гол от дузпав 92-ата минута и отложи празненствата на белгийците. "Червения динамит" водеше в почти целия мач след гол на Кристиан Ериксен в 12-ата минута, но в 85-ата Орн Кяртансон изравни. Все пак в 92-ата минута Ериксен вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка.

В Група 1 също всичко ще се решава в последния кръг, като битката е между Италия и Нидерландия.

"Скуадрата" спечели лесно домакинството си на Полша с 2:0 след гол на Жоржиньо в 27-ата минута от дузпа и на Доменико Берарди в 83-ата. В 77-ата бившият играч на Лудогорец Яцек Горалски бе изгонен с червен картон.

Нидерландия нямаше проблеми при домакинството си на Босна и Херцеговина - 3:1. Жоржиньо Вайналдум вкара два гола до 14-ата минута, а Мемфис Депай добави още един през втората част. За гостите Превляк вкара почетното попадение.

Италия държи съдбата си в свои ръце и ще се класира за финалната четворка, ако победи Босна като гост в последния кръг. Нидерландия ще чака грешка в Сараево, но същевременно трябва да победи Полша като гост.