Белгия победи Русия с 4:1 в мач от квалификационната група "I" за шампионата на Стария континент следващото лято.

Двубоят на стадион "Крестовски" в Санкт Петербург бе само за чест, защото и двата тима си бяха осигурили участието на Евро 2020.

Белгийците обаче решиха да се позабавляват и тотално разпиляха противника. Това бе най-тежкото домакинско поражение на Сборная от май 2013-а, когато Швеция спечели в Москва със същия резултат.

Двата отбора играха освободено, като мачът бе изобислтван от атаки и голови положения, но класата на "червените дяволи" си каза думата.

Още на полувремето белгийците имаха преднина от три гол след три гола на играчи с фамилия Азар.

Торган Азар откри в 19-ата минута, а по-големият му брат Еден вкара още два до почивката.

Ромелу Лукаку пропусна няколко шанса, но през втората част вкара красив гол, за да даде преднина от 4 попадения на тима си.

Русия от своя страна също имаше няколко чисти положения, като заслужени стигна до гол в 79-ата минута чрез Георгий Джикия.

Така кръг преди края Белгия е на първото място с 27 точки, а Русия на второто с 21, макар това да няма особено значение - и двата тима отиват на Евро 2020.

В другите мачове от групата, Шотландия победи Кипър с 2:1 като гост, а Казахстан надви скромния Сан Марино с 3:1.