Лидерът в световната ранглиста на ФИФА Белгия тръгна мудно, но след това се съвзе срещу Уелс и спечели първата си квалификационна среща по пътя към първенството на планетата в Катар догодина. “Червените дяволи” надиграха Гарет Бейл и съотборниците му с 3:1, за да продължат серията си без загуба на собствен терен от 2010 година насам.

Уелсците бяха черна котка за белгийските национали, които така и не успяваха да спечелят в последните си четири срещи с островитяните, но това най-сетне се промени днес.

Днес “драконите” отново дадоха заявка за нещо подобно с ранен гол на Хари Уилсън, завършил разкошна атака на гостите с едва няколко докосвания - 0:1 в 10-ата минута. Кевин де Бройне възстанови равенството с мощен изстрел от над 25 метра в 22-ата минута, а още шест след това домакините вече водеха. Това се случи след гол с глава на Торган Азар за 2:1. Десетката остана непокрит след подхлъзване на покриващия го защитник и необезпокоявано отбеляза.

Ромелу Лукаку сложи точка на всичко с гол от дузпа в 73-ата минута. Така нападателят отбеляза своя гол №58 за Белгия. Таранът има повече попадения на межуднародно ниво отколкото целия стартов състав на Уелс взет заедно.

В другата среща от групата Чехия разби Естония като гост с 6:2

Останалите резултати:

Група А: Португалия - Азербайджан 1:0, Сърбия - Ирландия 3:2

Група D: Финландия - Босна и Херцеговина 2:2, Франция - Украйна 1:1

Група G: Турция - Нидерландия 4:2, Гибралтар - Норвегия 0:3, Латвия - Черна гора 1:2

Група H: Кипър - Словакия 0:0, Малта - Русия 1:3, Словения - Хърватия 1:0