Реал Мадрид победи Хетафе с 2:0 в отложена среща от испанската Ла Лига на стадион "Алфредо Ди Стефано".

Така "белия балет", който е втори, се възползва от грешната стъпка на Атлетико (Мадрид), който завърши наравно срещу Селта в понеделник. Разликата между двата мадридски гранда вече е пет точки - 55 срещу 46, но "дюшекчиите" остават с два изиграни мача по-малко.

И днес тенденцията се запази Реал напоследък да взима трудно мачовете си, но този път показа стабилност в отбрана. Головете паднаха в рамките на шест минути след точно час игра, а техни автори бяха Карим Бензема и Ферланд Менди.

Още в петата минута Каземиро пропусна да даде аванс на домакините, а малко след това удар на Бензема с глава след корнер бе спасен от вратаря.

В 37-ата минута това се случи и след изстрел на Лука Модрич. Личеше си старанието на Реал, но то се оползотвори едва през втората част.

Малко след нейното начало нов удар на Бензема бе спасен, но той успя да реализира в 60-ата минута. Прати топката с глава в мрежата след центриране от десния фланг на Винисиус.

След само шест минути резултатът вече беше 2:0. Марсело центрира от ляво и централният защитник Менди се оказа на позицията на нападател, за да засече с десния крак. Самият французин започна нападението с пас към бразилския си колега.

Поражението е второ поредно за Хетафе и четвърти пореден мач без победа. Тимът е на 12-а позиция с 24 точки.