Бареслона и Реал Мадрид завършиха наравно 0:0 в отложеното испанско Ел Класико, което трябваше да се играе на 26 октомври.

Тогава масовите протести в Каталуния бяха причина мачът да бъде отложен, а темата около независимостта на испанската автономна област не подмина и днешния двубой.

По време на мача из улиците на Барселона имаше протести, а феновете на "Камп Ноу" развяваха специални шалове, призоваващи Испания за преговори.

Стадионът бе осеян и с банери "Свобода", а в началото на втората част домакинските фенове хвърляха топки по терена в знак на простест.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Двата тима от своя страна изиграха интересен мач, но головете липсваха. Това бяха първите 90 минути между Барса и Реал без голове в Ла Лига от 17 години насам. Това се случи през ноември 2002-а, когато треньорът на Реал - Зинедин Зидан, все още бе на терена.

През април 2011-а финалът за Купата на Краля завърши 0:0 в редовното време, но тогава Кристиано Роналдо реши всичко в продълженията.

В началото на мача по-опасният отбор на терена бе Реал. Бензема отправи опасен удар, който Тер Стеген спаси, а след последвалия корнер се наложи Жерар Пике да чисти топката от голлиняита.

Малко по-късно Кралския клуб имаше сериозни претенции за дузпа, след като Ракитич задържа Варан, но съдията прецени, че нарушение няма.

Постепенно Барселона успя да изравни играта, а добри положения се откриха пред Меси и Суарес, като ударът на носителя на "Златната топка" бе изчистен от Варан пред голлинията. Малко преди края на полувремето Меси пусна уникален пас към Алба, но левият краен бранител стреля встрани от вратата.

През втората част двата тима също размениха няколко опасни положения.

Нетипично за него, Меси не успя да уцели топката от чиста позиция. Дори и да бе вкарал обаче, попадението му щеше да бъде отменено от ВАР, защото преди паса към него, Антон Гризман си поведе топката с ръка.

Малко по-късно ВАР отново имаше своята роля, защото отмени гол на Реал, заради тънка засада на Менди, който подаде на Бейл, а уелсецът отбеляза.

В края на мача двата тима играха предпазливо, а мачът логично завърши 0:0.

Така Барса и Реал продължават да са с равни точки след 17 кръга, като каталунците имат по-добра голова разлика.