Бенфика е първият четвъртфиналист в тазгодишното издание на Шампионската лига. Португалците се позабавляваха при втората си победа в осминафиналите срещу белгийския Брюж, която този път бе с 5:1. Така с общ резултат 7:1 лисабонските "орли" продължават напред към последната осмица на най-престижния турнира в европейския клубен футбол.

Несъмнено главното действащо лице на "Луж" във вторник вечер бе Гонсало Рамош, който се разписа на два пъти, а също така асистира за още един гол при убедителния триумф на своя тим.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Жоао Марио вкара още във втората минута с атрактивен изстрел с пета, но попадението му не бе зачетено, защото по-рано в същата атака той бе в положение на засада. Бенфика доминираше, но трябваше да чака почти 40 минути, за да открие резултата. Това стана факт в 38-ата минута, когато Рафа Силва откри след асистенция на Рамош - 1:0.

В добавеното време на първатат част Рамош откри и головата си сметка, като така се превърна в най-младият играч на Бенфика с гол и асистенция в мач от Шампионската лига през XXI век. Toй стори това на 21 години и 260 дни. В този случай асистенцията бе на сметката на неуспешният първи голмайстор Жоао Марио.

В 57-ата минута Рамош направи резултата класически с хубав изстрел от воле за 3:0, а Жоао Марио все пак успя да се отчете с гол, реализирайки дузпа за 4:0 двадесетина минути преди края.

Головете пък продължиха да се нижат, при това все във вратата на Брюж. В 77-ата минута на мача Давид Нереш направи резултата 5:0.

Две минути преди края Бьорн Мейер върна един гол за гостите, оформяйки крайния резултат 5:1.