Карим Бензема не спира да пише своята лична история в славната такава на Реал Мадрид.

Французинът вече има 352 гола в екипа на "кралете", след като наниза скоростен хеттрик за 37 минути във вратата на Алмерия.

Шампионите на Испания и Европа спечелиха домакинството си от 32-рия кръг на първенството с 4:2, с което продължават поне на теория да не се отказват да бранят титлата си.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Барселона има аванс от 8 точки, но е с мач по-малко, преди по-късно тази вечер да приеме Бетис.

Френският капитан вкара в 5-а, 17-а и 42-ра минута (от дузпа), за да откаже гостите от каквато и да е съпротива.

Първото попадение на Бензема е негово 350-о за Реал, поредна кота за историята. Лидерът във вечната "бяла" ранглиста Кристиано Роналдо има 451, а само на 99 зад него е Бензема след днешните три.

В битката за приза "Пичичи" на топ голмайстор в Испания, Карим гони Роберт Левандовски (Барселона).

Полякът е с 18 гола, а французинът - 17.