Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) е една стъпка по-близо до класиране за полуфиналите, след като в първия четвъртфинален двубой победи Челси с 2:0 на "Сантиаго Бернабеу".

Капитанът Карим Бензема изравни по участия за Реал в Шампионската лига клубната легенда Раул Гонсалес Бланко - и двамата вече имат по 130, а пред тях е единствено Икер Касийяс със 150. Освен това французинът не пропусна отново да накаже "сините", реализирайки шестия си гол в пет мача срещу този съперник.

Жоао Феликс бе изведен сам срещу Тибо Куртоа в третата минута, но не стреля достатъчно добре и белгийския вратар изби в корнер. Изненадващо или не, първите десетина минути минаха изцяло под контрола на Челси, като лондончани атакуваха постоянно и владееха топката, докато Реал почти не преминаваше центъра.

Испанците стигнаха до първата си възможност след бърза комбинация между Винисиус и Бензема, след която деветката стреля от малък ъгъл, но Арисабалага улови топката.

Кой друг, ако не Карим Бензема? Капитанът на домакините откри резултата в 21-ата минута, завършвайки чудесно нападение на "лос меренгес". Дани Карвахал проби през центъра и с мек прехвърлящ пас намери Вини Джуниор, а той отклони към Бензема, за когото не бе проблем да отбележи. За деветката това бе гол №20 срещу английски тимове в Шампионската лига, като единствено Лионел Меси (27) има повече.

Снимка: AP/БТА

Челси пробва мигновен отговор, но Куртоа спаси, а в следващата атака Винисиус се разходи между няколко защитници на Челси и насочи топката към вратата, но там Тиаго Силва изчисти от голлинията.

"Сините" се втурнаха напред след старта на второто полувреме, но отново Реал стигна до по-добра ситуация първи. В 50-ата минута Бензема намери по перфектен начин Модрич, който с диагонален фалцов удар от границата на наказателното поле стреля малко над гредата. Пет минути по-късно Кулибали напусна принудително игра заради травма, а на негово място се появи Марк Кукурея, който бе принуден да играе на нетипична позиция в центъра на защитата.

След точно час игра Челси остана в намален състав. Бен Чилуел бе изгонен с директен червен картон, след като повали на земята откъсващия се сам срещу вратаря Родриго. Дейвид Алаба стреля от свободния удар от 20 метра, но Кепа спаси.

Реал направи огромна крачка към това да затвори мача в своя полза в 74-ата минута. Тогава появилият се преди минути на терена Марко Асенсио отбеляза за 2:0 с удар по земя от границата на наказателното поле.