Карим Бензема отбеляза изключително красив гол, с който поведе Реал (Мадрид) към победата с 2:0 при гостуването на Атлетик (Билбао). Попадението на капитанът на столичани бе с още по-голяма стойност, защото е под №228 за него в испанската Ла Лига и така той се изравни с клубната легенда Раул на второ място във вечната ранглиста на реализаторите на мадридския колос.

Пред тях двамата е единствено Кристиано Роналдо, който е вкарал 311 пъти за "лос бланкос" в първенството.

А пък попадението на Бензема в неделната вечер на "Сан Мамес" определено бе достойно да го изпрати точно до една от най-големите клубни легенди в лицето на Раул Гонсалес Бланко.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

В средата на първото полувреме, в 24-ата минута на двубоя, Феде Валверде центрира по диагонал отдясно, топката бе избита, но само за да се окаже в обсега на Бензема, който с майсторско изпълнение с левия си крак я прати директно в мрежата на испанския национален вратар Унай Симон за 1:0.

След това гостите трябваше да чакат повече от час, за да отбележат отново.

Това все пак стана факт в първата минута на добавеното от съдията време, а голмайстор бе друг от старите кучета в състава на Карло Анчелоти - Тони Кроос оформи резултата от 2:0 в полза на гостите. Това стана факт едва няколко минути след появата му в игра, а пък асистенцията бе дело на друга резерва в лицето на Родриго.

Реал е втори в класирането с три точки по-малко от лидера Барселона - 41 срещу 44. Атлетик от своя страна е значително по-назад и се намира на осмо място с 26 точки.