Реал (Мадрид) и Ливърпул изиграха интересен мач, който в крайна сметка бе спечелен от "белите" с 1:0. А този развой на двубоя прати напред испанците, които триумфираха и в първата среща на "Анфийлд" с 5:2, като така продължават напред към четвъртфиналите и поредната крачка към защита на титлата си в най-престижния турнир в европейския клубен футбол.

Добри шансове за голове не липсваха и пред двата отбора, а единственото попадение дойде след почти 80 минути футбол. И бе дело на капитанът на домакините - Карим Бензема, който осигури победа на своя тим в мач №300 за испанския колос в Шампионската лига.

Мърсисайдци влязоха в двубоя с изключително здрава преса, която доведе до няколко добри шанса пред вратата на Тибо Куртоа рано в мача. Най-добрата от тях бе след комбинация между Мохамед Салах и Дарвин Нунес, в следствие на която уругвайският нападател изскочи сам срещу вратаря, но стреля в неговия обсег.

Реал отговори с центриране в наказателното поле, където Винисиус стреля от няколко метра, но Алисон бе на ниво и отрази изстрела на сънародника си с рамо в 13-ата минута. Шест по-късно Камавинга нацели греда, но при неговия шут от 22-23 метра Алисон отново имаше намеса, отбивайки топката със сетни усилия.

До почивката най-добрата възможност се откри пред английския тим, след като Нунес нахлу и стреля по диагонал към далечния ъгъл на Куртоа, който пък се разтегна максимално и изби топката.

Феде Валверде бе изведен сам срещу Алисон след по-малко от 10 минути игра през втората част, но станахме свидетели не на гол, а на пореден пропуск. Двадесетина минути преди края Карим Бензема стреля над вратата, а в 78-ата деветката на домакините се реваншира за по-ранния си пропуск.

Винисус се подхлъзна, но успя да добута топката към Бензема, който му бе подал преди това, а за френската голова машина остана по-лесното - да отбележи за 1:0. Претенции може да има към Върджил ван Дайк, койт оне се намеси достатъчно стабилно както при първото докосване на Бензема, така и при подаването на Вини Джуниор.

Английските тимове са любимата жертва на Карим в евротурнирите. Попадението му срещу "червените" бе №19 за него срещу отбори от родината на футбола - той е вкарвал срещу тях повече отколкото срещу клубове от която и да било друга нация.

В заключителните минути на мача съдията Феликс Цвайер гледа на ВАР потенциална ситуация за дузпа в полза на Реал, но такава не бе отсъдена.

"Белите" имаха претенции и за червен картон на Цимикас в последните секунди на "Бернабеу", но той се размина само с жълт.

Шампионите в турнира станаха последният четвъртфиналист, след като минути преди тях Наполи се класира за последната осмица, където са още Интер, Милан, Байерн (Мюнхен), Бенфика, Манчестър Сити и Челси.