Берое прекъсна негативната си дълга серия без победа като гост в Първа лига, като надделя над Локомотив София с 2:1 на стадиона в квартал "Надежда".

Старозагорци на Николай Киров имаха трудно първо полувреме, в което с доза късмет не се оказаха изоставащи, а през второто наказаха грешките на съперника, за да стигнад до успеха с попадения на Винни Трибуле и Абубакар Тунгара.

"Зелените" нямаха победа като гост в последните девет месеца, като последната дойде на 20 февруари за 2:1 срещу Царско село, който вече е само в историята. Оттогава Берое загуби 11 от гостуванията си, а в други четири завърши наравно.

Победата им е втора поредна в елита след тази над Арда в миналия кръг и така остават на 11-ата позиция, но с равни точки с десетия Ботев Пловдив - по 29. Локомотив загуби за първи път у дома от 16 юли и не успя да спечели в четвърти пореден кръг. Остава осми с 26 точки, колкото има и Арда.

През първата част на стадион "Локомотив" Симеон Славчев нацели страничната греда след подаване на Антонио Вутов. На другата врата пък младият Божидар Пенчев стреля над вратата със силен изстрел.

Берое поведе след точно час игра, когато Винни Трибуле реализира с добавка, като момент по-рано вратарят Александър Любенов спаси не особено удачно удар на Симеон Мечев.

Само шест минути по-късно старозагорци вече водеха с 2:0. Бившият играч на Лудогорец Серкан Юсеин направи супер пробив между защитниците и изведе Абубакар Тунгара на чиста позиция. Малиецът не пропусна да отбележи във втори пореден мач.

Надеждите на Локо се върнаха в 79-ата минута, когато резервата Димо Бакалов вкара с глава след центриране на ъглов удар. До края обаче "железничарите" не успяха да затруднят Караджов и резултатът се запази.