Берое и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в Стара Загора в среща от втория кръг на плейофната фаза в родния шампионат.

Сблъсъкът бе страхотен за гледане и предложи множество интересни моменти, сред които общо три греди - две за Ботев и една за Берое.

Първата бе дело на защитника на "канарчетата" Филип Филипов, който в опит да изчисти можеше да си отбележи куриозен автогол, но топката кацна на рамката на вратата.

В края на полувреме Александър Тонев нацели гредата с фантастичен шут отдалеч, който не му донесе късмет.

През втората част ситуациите за гол продължиха и логичното се случи в 70-та минута. След силен изстрел на Мартин Камбуров топката бе избита от вратаря Кайзер, но попадна на крака на Педро Еуженио, който от малък ъгъл я прати във вратата за 1:0.

Ботев обаче изравни само три минути по-късно. Малко, след като Феребери Доре нацели гредата, центриране на Костадин Ничев се отби в ръката на Ерол Алкан и съдията отсъди дузпа. Тодор Неделев я реализира за крайното 1:1.

Така Ботев вече има 47 точки и все още води с три на днешния си съперник.