Берое и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в поредния двубой от последната група на родното първенство, в която тимовете се борят за оставане в елита. Така старозагорци остават дванадесети в класирането, а варненци са все така закотвени за последната шестнадесета позиция, като със сигурност по-доволни от днешния резултат са футболистите на Николай Митов, които направиха важна крачка в това да запазят мястото си сред най-добрите и догодина.

И двата гола в Стара Загора тази вечер дойдоха през първото полувреме. Домакините удариха греда в шестата минута, когато Макс Челич стреля, но не успя да отбележи. Гостите шокираха съперника си с гол в 20-ата минута, когато Лерой Микелс проби хубаво отляво и изведе Евандро сам срещу Иван Караджов, а той не сбърка - 1:0.

Варненци можеха да вкарат втори гол почти веднага след първия, но Денис Баланюк пропусна.

Серкан Юсеин изравни в 41-ата минута, когато стреля мощно отдалеч, а топката тупна точн пред Фигейредо и влезе във вратата - 1:1.

След почивката Лерой Микелс нацели греда, а дълбоко в добавеното време резервата Жоао Марио можеше да донесе победата на Спартак след изсипана топка в наказателното поле, но стреля високо над вратата.